הודו
תרבות בהודו אומנות בהודו טבע בהודו בילויים בהודו

הודו>מידע שימושי

אזורים בהודו
צפון הודו
דרום הודו
מזרח הודו
מערב הודו
גואה
איי אנדמן
מידע על הודו
רקע כללי
לאן לטייל
תחבורה
קניות
אוכל
תרבות ומורשת
ספורט
המזרח הרחוק
אקזוטיקה במזרח
אתרי שותפים
מדריך טיולי תרמילאים
מדריך לחופשה בישראל
מדריך לחופשות יוקרה
מדריך לחופשות משפחתיות
מדריך לחופשה באירופה
מדריך לחופשות קיץ זולות
הצעות לחופשות בטן גב
מדריך חופשות סקיתעודת זהות
ערי נחיתה
מגורים
מקורות מידע נוספים
כביסה
לינה
נוחיות
ניקיון
נשים
הודו מבחינתכם היא:
טיול תרמילאים של צעירים אחרי צבא
מסע רוחני בעקבות הדת והפילוסופיה ההודית
שווקים, צבעוניות וחופים קסומים
יעד זול

תעודת זהות

תעודת זהות הודומזג האוויר: עקבו אחרי העונות, ובהודו האפשרויות עצומות, בכל זמן בשנה אפשר למצוא את האיזור הטוב לטיול מבחינת מזג האויר. אמנם לעיתים צפוף במקומות החמים לעונה, אבל תמיד אפשר להתבודד אם באמת רוצים. בדקו בעיקר טמפרטורות ולא משקעים, כיוון שגם בעונת המונסון ניתן לטייל. מזג אוויר הוא שיקול משמעותי במסלול הטיול, קור מקפיא וחום צולב עלולים להשכיח כל הנאה באתרים בהם תבקרו...

דרכון:
תמיד הסתובבו עם הדרכון עליכם. זה לא נעים לאבד דרכון בהודו, כי על מנת לחדשו ( בדלהי או בומביי בשגרירות ישראל ), מעבר לתיזוז ולכסף, לעיתים יש לחצות את היבשת בנסיעות מתישות וחבל. השאירו צילום דרכון במקום נוסף בתיק ובישראל.

ויזה:
למידע אודות אשרת הכניסה להודו מאתר משרד החוץ, לחצו כאן. למידע מאתר שגרירות הודו בישראל, לחצו כאן.

מזומן: כדאי לשאת בחגורת כסף עם הדרכון ועוד מסמכים חד פעמיים שכאלה...( שאפשר לצלם ולשמור גם אחד אצל השני אם אתם מטיילים עם עוד אנשים )

המחאות נוסעים (טרוולים)
: המחאות נוסעים הם דולרים מבוטחים. ניתן לקנות אותם בארץ בבנקים, בדואר ודרך החברות עצמן. אין עדיפות לחברה מסוימת בהודו, אפשר להשתמש בכולן. את ההמחאות פודים בבנקים, בסוכנויות נסיעות ואצל חלפנים. כדאי לערוך סקר שוק, לברר את התעריפים ולבחור בהמרה המשתלמת ביותר. בכל מקרה, קחו קבלה על ההמרה, גם לצורך הוכחה באם יהיה צורך ( במקרה של זיוף או רמאות ), וכן, לעיתים בשדה התעופה, ביציאה מהודו יבקשו מכם להראות קבלות על הוצאת כספים. לכל המחאה יש מספר קוד. עליכם לשמור את מספרי ההמחאות במקום נפרד מההמחאות עצמן, ולהשאיר צילום גם בבית. כמו כן יש לערוך מעקב ורישום לגבי ההמחאות שכבר פדיתם עם תאריכים. במידה וההמחאות נגנבות או אובדות, יש לדווח למשטרה המקומית, להודיע לחברה מיד ולתת את הפרטים כולם, כולל מספרי ההמחאות החסרות והצהרת פנייה למשטרה. החברה תערוך בירור ותיתן לכם הנחיות מתי והיכן לקחת המחאות חליפיות.

משטרה ורשויות:
כמו בכל מקום, לא כדאי להסתבך עם גורמים אלה בשום מצב. אם בכל זאת נתקלתם בבעיה, צרו קשר עם השגרירות הקרובה בדלהי או בומביי, או עם בית חב"ד הקרוב. אף פעם אל תתלוו לשוטרים לבד, אלא עם חבר שיוכל לחזור ולהיות בקשר עם הרשויות עבורכם. עזבו את הודו לפני הזמן בו נגמרת הויזה שלכם וצייתו לחוק המדינה. המנגנונים ( כמו בכל מקום ) עובדים לאט ומסורבל, השתדלו, לפחות שם, להימנע מלבוא עמם במגע...

רפואה:
בהודו מוצעים שירותי רפואה מסוגים שונים. לרשותכם מרפאות ובתי חולים מערביים בכל הערים הגדולות. מוסדות אלה מתחקים אחר הרפואה המערבית ומשרתים את האוכלוסייה ה"מתברגנת" בהודו. אי לכך ובהתאם לזאת הם סטריליים, יפים ובעלי מכשור מודרני ורופאים דוברי אנגלית. במקרה של אשפוז או ניתוח יש לדווח מיד לחברת הביטוח על מנת להעביר את הטפסים והכסף הדרושים לשם הטיפול. מעבר לאלה בהודו רופאים רבים משיטות לא קונבנציונאליות – רפואה איורוודית, מטפלים למיניהם ועוד. אם הבעיה שלכם לא רצינית ( קיבה רכה ליום, פשפשים, צינון קל ), כדאי להתנסות באלה לשם החוויה וההנאה. ניתן ללכת למרפאות איורוודיות, למרכזי טיפול או למטפלים. רצוי ללכת אחר המלצות ולא לקחת כדורים או תרופות אלא משחות, אבקות, הצעות וטיפולים מפנקים. ניתן גם ללמוד את הרפואה ההודית בקורסים, אשרמים ואצל מטפלים.

חגים ואירועים: תמיד כדאי להשאר במקום ואף לנסוע אליו אם ידוע שמתקיים בו פסטיבל, חג או אירוע. כך תמצאו תיירים שנוסעים 50 שעות לקומבמלה, ( פסטיבל שמתקיים אחת ל 12 שנים בורנסי ), אחרים שדוחים טיסות בשל טקסים ועוד. זו התרבות האחרת שבאתם לראות, צפו בה, השתתפו במה שתרצו, הכירו צורות שונות לחגוג ולשמוח. החגים ההודים הם אירועים ססגוניים שכל המקומיים והמקומות לוקחים בהם חלק – תחפושות, רעש ושמחה. ברחובות הֵערים הגדולות, בכפרים ובעיירות אפשר לצפות ולעיתים אף להשתתף ( אם תוזמנו ) לחגיגות משפחתיות. חתונות בהודו נחגגות בחוצות בתהלוכות ססגוניות, מלוות במוסיקה, תלבושות ואוכל. קבלת מעמד דתי, חתונה לידה ומוות הם אירועים מרכזיים שכדאי לראות בהודו.
 

<< חזור
comments powered by Disqus
קישורים ממומנים

מידע שימושי

ערי נחיתה
הערים הגדולות ומה אפשר לעשות בהן ברגע שמגיעים ...
לכתבה המלאה >>
מגורים
מבתי מלון מפוארים ועד בית סירות בקשמיר ...
לכתבה המלאה >>
מקורות מידע נוספים
אתרי אינטרנט שניתן להסתייע בהם ...
לכתבה המלאה >>
לכתבות נוספות >>
קישורים ממומנים
מבצע השבוע !שעון מקומי
שעון ישראל
דף הבית | אודות | הצהרת פרטיות | תנאי שימוש באתר | מפת אתר | פרסם אצלנו | צור קשר
נקסטרגט אינטראקטיב - קידום אתרים Enhanced By   |   אפסייט בניית אתרים Powered By
Designed by Duck Design   |   נטריפ מידע תיירותי Info By    |    רכבות באירופה