הודו
תרבות בהודו אומנות בהודו טבע בהודו בילויים בהודו

הודו>מידע שימושי

אזורים בהודו
צפון הודו
דרום הודו
מזרח הודו
מערב הודו
גואה
איי אנדמן
מידע על הודו
רקע כללי
לאן לטייל
תחבורה
קניות
אוכל
תרבות ומורשת
ספורט
המזרח הרחוק
אקזוטיקה במזרח
אתרי שותפים
מדריך טיולי תרמילאים
מדריך לחופשה בישראל
מדריך לחופשות יוקרה
מדריך לחופשות משפחתיות
מדריך לחופשה באירופה
מדריך לחופשות קיץ זולות
הצעות לחופשות בטן גב
מדריך חופשות סקיתעודת זהות
ערי נחיתה
מגורים
מקורות מידע נוספים
כביסה
לינה
נוחיות
ניקיון
נשים
הודו מבחינתכם היא:
טיול תרמילאים של צעירים אחרי צבא
מסע רוחני בעקבות הדת והפילוסופיה ההודית
שווקים, צבעוניות וחופים קסומים
יעד זול

מגורים

מגוריםהיצע המגורים בהודו נע מבתי מלון בדרגת דה לוקס, בהשוואה לבתי המלון המפוארים ביותר בעולם, לאכסניות צנועות אשר רוב התיירים בעלי האמצעיים הצנועים יוכלו להרשות לעצמם.

בערים מרכזיות עיקריות מצוי מבחר של בתי מלון דה לוקס, כמה מהם חלק מרשתות בינלאומיות. בכל יעדי התיירות החשובים מצוי לפחות מלון דה לוקס אחד. בתי מלון המסווגים כדה לוקס חמישה כוכבים מציעים מיזוג אוויר, דקורציה מפוארת המשתמשת בדרך כלל כנושא במסורות אומנותיות מקומיות, מועדוני בריאות, מבחר ארוחות אשר כוללות את המטבח ההודי, הקונטיננטלי, הסיני ודיסקוטק. המתקנים העומדים לרשות איש העסקים הנוסע כוללים שירותי מזכירות, טלקס ואולמות לועידות קטנות. ניתן לבצע הזמנות לכל מלונות הדה לוקס מכל מקום בעולם באמצעות טלקס או על ידי סוכן נסיעות.

כל עיר מרכזית מציעה קשת רחבה של בתי מלון חסכוניים. הם מסווגים בהתאם למתקנים שהם מציעים, ונעים ממלונות ארבעה כוכבים לכוכב אחד. מבחר מצויין מטווח התקציב הצנוע מוצע על ידי בתי המלון המנוהלים על ידי ממשלת המדינה, אשר בדרך כלל ממוקמים במקום נוח ויש בהם סטנדרט אחיד של נוחות.

בתי מלון על החוף עונים בדרך כלל על כל טעם וכל תקציב. בתי מלון מפוארים מצויים במקומות מרכזיים, הדקורציה מגבירה את התפאורה הטבעית, והמטבח מתבסס על מאכלים מיוחדים מקומיים של פירות ים. בדרגה פחותה מהם מצויים בתי מלון פשוטים על חוף וקוטג'ים, אשר עונים על צרכי התקציב של המטייל.

העיקר בבתי המלון בגבעות הוא הנוחות והנעימות. אתרי נופש מצופים בעץ אורן ומחוממים בחימום מרכזי פתוחים בדרך כלל לאורך השנה כולה, בניגוד לבתי המלון החסכוניים, האידיאלים לקיץ. אם לא נסעתם במסגרת טיול מאורגן להודו ישנם בתי מלון זולים רבים באתרי הנופש בגבעות עונים על צרכי המטיילים רגלי. במקומות כאלה ניתן להסדיר את כל הסידורים הנוגעים לטיול, כולל שכירת הציוד.

מלונות באתרי נופש הם בדרך כלל עונתיים. לעיתים מוצעים תעריפים מצויינים שלא בעונה. אלה, בצרוף הסביבה השקטה, מעניקים לך שווה ערך לכספך.

שמורות טבע של חיות הבר הן סוג אחר של אתר נופש, המצויים קרוב אם לא בתוך שמורת בעלי חיים, הם עונים במיוחד על דרישות המשוגעים לחיי הבר ומציעים כל סוג של שירות הנוגע לכך. כאן ניתן לשכור שומרי יערות, מדריכים וכלי רכב ממונעים על מנת לצפות בחיות הבר. ברוב אתרי הנופש, בין אם המפוארים או הזולים, יש שפע וגיוון אשר מדגישים את הסביבה.

המרכיב המעניין ביותר בביקור במדינות שהיו פעם מדינות נסיכותיות הוא השהייה בארמון-מלון. למרות שרובם מצויים במדינות רג'אסטאן וגוג'ארט, גם במייסור, קארנאטקה וסרינאגאר בקשמיר ניתן למצוא ארמונות-מלונות מנוהלים על ידי המשפחה עצמה, אחרים על ידי רשת בתי מלון בינלאומית.

עבור הטייל החסכוני, מלונות האבלי (Haveli Hotels), ברג'אסטאן מציעים שווה ערך טוב עבור כספו, משום שהם משלימים באווירה את אשר חסר בציוד המודרני. בהאבלי, בתים בני שלוש קומות אשר נבנו סביב חצרות, יש חלונות זכוכית צבעוניות קטנות ופעם היו רכושם של אצילים מהמשפחות השליטות.
 

התייר ההרפתקן אשר תקציבו צנוע, המבקר באתרי צליינות יכול לבחור בשהייה בדהאראמשאלה (Dharamshala), קהילה בסגנון מעונות מגורים הפתוחה לצליינים. למרות שהדגש הוא על מגורים בחינם למאמינים, זוהי דרך בלתי רגילה לחוות היבט אחד של החיים בהודו.

אכסניות נוער המצויות בארץ כולה מציעות מגורים לא יקרים אשר ניתן להזמינם מראש. בכל אתר תיירותי בהודו יש מגורי מעונות עבור התייר אשר תקציבו מוגבל.
 

הביקור בקשמיר לא יהיה מושלם ללא שהיה בבית סירות. בתי הסירות, העוגנים באגמי דאל ונאגין, בסרינאגאר, דומים לבתי מלון צפים בעלי שניים או שלושה חדרי שינה, מצופים בעץ ומרופדים באריגי כותנה משובצים. התעריפים שונים, בהתאם לקטגוריית בית הסירות: דה לוקס מצד אחד ודרגה ד' מצד שני. לכל בתי הסירות מדרגת דה לוקס יש קשרים בינלאומיים עם חברות נסיעות אשר יכולות לבצע הזמנה מראש.
 

<< חזור
comments powered by Disqus
קישורים ממומנים

מידע שימושי

תעודת זהות
כל המידע הבסיסי על ויזה, כסף, מזג האוויר ועוד ...
לכתבה המלאה >>
ערי נחיתה
הערים הגדולות ומה אפשר לעשות בהן ברגע שמגיעים ...
לכתבה המלאה >>
מקורות מידע נוספים
אתרי אינטרנט שניתן להסתייע בהם ...
לכתבה המלאה >>
לכתבות נוספות >>
קישורים ממומנים
מבצע השבוע !שעון מקומי
שעון ישראל
דף הבית | אודות | הצהרת פרטיות | תנאי שימוש באתר | מפת אתר | פרסם אצלנו | צור קשר
נקסטרגט אינטראקטיב - קידום אתרים Enhanced By   |   אפסייט בניית אתרים Powered By
Designed by Duck Design   |   נטריפ מידע תיירותי Info By    |    רכבות באירופה