הודו
תרבות בהודו אומנות בהודו טבע בהודו בילויים בהודו

הודו>תרבות ומורשת >דת ורוח>הדתות העיקריות בהודו

אזורים בהודו
צפון הודו
דרום הודו
מזרח הודו
מערב הודו
גואה
איי אנדמן
מידע על הודו
רקע כללי
לאן לטייל
תחבורה
קניות
אוכל
תרבות ומורשת
ספורט
המזרח הרחוק
אקזוטיקה במזרח
אתרי שותפים
מדריך טיולי תרמילאים
מדריך לחופשה בישראל
מדריך לחופשות יוקרה
מדריך לחופשות משפחתיות
מדריך לחופשה באירופה
מדריך לחופשות קיץ זולות
הצעות לחופשות בטן גב
מדריך חופשות סקיתעודת זהות
ערי נחיתה
מגורים
מקורות מידע נוספים
כביסה
לינה
נוחיות
ניקיון
נשים
הודו מבחינתכם היא:
טיול תרמילאים של צעירים אחרי צבא
מסע רוחני בעקבות הדת והפילוסופיה ההודית
שווקים, צבעוניות וחופים קסומים
יעד זול

הדתות העיקריות בהודו
הינדואיזם – צפון, מרכז, דרום
דת המלאה בסימנים ואלים שונים שאפשר להתחבר לכל אחד מהם על פי אופי ורצון. האלים המרכזיים הם ברהמה (האל היוצר ), קרישנה ( האל המשמר ) ושיווה ( האל ההורס ). סיפורי מיתולוגיה ציוריים, פסלים ותמונות בכל מקום (בעיקר של גאנש, אל הפיל). הדת מאמינה בחיי צניעות, הסתפקות במועט, גמילות חסדים, חיי משפחה ועבודה, שלאחריהם – פרישות מחיי החומר ומהנאות העולם הזה לטובת התמסרות לרוח.

בודהיזם – צפון ( לה דק )
דת המאמינה בהתעוררות רוחנית ומדיטציה. ההשפעה מגיעה מאזור הצפון ( טיבט ) והבודהיסטים ידועים ברצונם לחיות חיי שלום. כדת, הם אינם תובעים שטח או מדינה. פסלי בודהה מגדלים שונים מציפים את הדרכים וכן הדגלים הצבעוניים. ישנם מקדשים שנראים כמו חרוטים על אם הדרך ( סטופות ) ואז ניתן פשוט לעצור ולעלות אליהן (כמו לקברי צדיקים). רוב הסטופות נטושות, אך במקדשים הגדולים ניתן למצוא כיתות נזירים צעירים ומורים.

איסלם – רג'סטאן, קשמיר
למרות הסכסוך ההיסטורי עם ההודים, בכל הקשור לדת, יש שקט תעשייתי ומסגד רובץ ליד מקדש ללא בעיות מיוחדות. רוב המוסלמים הם סוחרים, ברג'סטאן – תכשיטים וכסף, בקשמיר – תיירות וחפצי אומנות. אפשר לתייר במקומות עם אוכלוסייה מוסלמית, באופן נדיר וספציפי, הם מסוכסכים יותר עם ההינדים מאשר אתנו, וכשמופעל טרור (בקשמיר למשל) הוא כלפי תיירים מכל העולם, אז אל תיקחו את זה אישית. זו דווקא הזדמנות טובה להיזכר כמה אנחנו דומים מבחינת דת ומנטאליות לערבים...

סיקים – סיקים, צפון

הסיקים מהווים את ה"מוח ההודי", אם אתם מחפשים תשובה עניינית לשאלה, חפשו סיקים, רובם משכילים ולכן דוברי אנגלית. הם תופסים משרות רבות מעלה בעסקים ובשלטון. קל לזהות אותם כיוון שהם עוטים, מטעמי דת, סממנים חיצוניים כמו המטפחת שאוספת את שיער ראשם לפקעת, חרב, מסרק וצמיד. המקדשים שלהם מטופחים ונקיים, כמו הם עצמם.

יהדות – קוצ'ין, דלהי, בומביי ( קהילות קטנות מאוד )
בקוצ'ין יש קהילה של מספר משפחות בודדות, עם בית כנסת שנפתח בעיקר בחגים. בדלהי ובומבי יש גם שרידי קהילות, חלקם אנשי עסקים. בכל ריכוז גדול של תיירות ישראלית אפשר למצוא בקלות את בית חב"ד. שם תוכלו לראות רָב מדבר עם חשופת בטן קיצונית, וחבל שאנחנו לא מקבלים אחד את השני ככה בארץ. הארגון פתח סניפים במזרח בכלל ובהודו בפרט, שם מזכירים למטיילים מאיפה הם באו ומאפשרים לחוג חגים כהלכתם, לאכול צ'ולנט בשבת וללמוד יהדות באופן פרטי ובקורסים מיוחדים. המפגשים ההמוניים של הישראלים בבית חב"ד הם לארוחות סופשבוע ובחגי "שולחן" – פסח, ראש השנה, סוכות... במקומות רבים חולש בית חב"ד גם על פונקציות "שגריריות" : פתרון לבעיות מזדמנות, לינה, משלוח מכתבים ועוד.

דתות נוספות בהודו 
נצרות, ג'ייניזם.
 

קישורים ממומנים
מבצע השבוע !שעון מקומי
שעון ישראל
דף הבית | אודות | הצהרת פרטיות | תנאי שימוש באתר | מפת אתר | פרסם אצלנו | צור קשר
נקסטרגט אינטראקטיב - קידום אתרים Enhanced By   |   אפסייט בניית אתרים Powered By
Designed by Duck Design   |   נטריפ מידע תיירותי Info By    |    רכבות באירופה