הודו
תרבות בהודו אומנות בהודו טבע בהודו בילויים בהודו

הודו>ספורט>מחול ומוסיקה

אזורים בהודו
צפון הודו
דרום הודו
מזרח הודו
מערב הודו
גואה
איי אנדמן
מידע על הודו
רקע כללי
לאן לטייל
תחבורה
קניות
אוכל
תרבות ומורשת
ספורט
המזרח הרחוק
אקזוטיקה במזרח
אתרי שותפים
מדריך טיולי תרמילאים
מדריך לחופשה בישראל
מדריך לחופשות יוקרה
מדריך לחופשות משפחתיות
מדריך לחופשה באירופה
מדריך לחופשות קיץ זולות
הצעות לחופשות בטן גב
מדריך חופשות סקיתעודת זהות
ערי נחיתה
מגורים
מקורות מידע נוספים
כביסה
לינה
נוחיות
ניקיון
נשים
הודו מבחינתכם היא:
טיול תרמילאים של צעירים אחרי צבא
מסע רוחני בעקבות הדת והפילוסופיה ההודית
שווקים, צבעוניות וחופים קסומים
יעד זול

מחול ומוסיקה
בין אומנויות הבמה השונות, הבולטת ביותר בהודו היא אומנות המחול הקלאסי. מיצג מדהים של רקדן בודד או קבוצה, שופעי צבע, קישוטי זהב ותנועות זורמות, מאפשר הערכת כל צורת מחול בשל המשיכה החזותית שבו. אולם בבסיס המופע האצילי והמדהים מצויים כללים קשוחים אשר משתנים בכל סגנון וסגנון.

נהאראטנאטיאם, אודיסי, קאטאקאלי, קוצ'יפודי, מוהיניאטאם (Bharatnatyam, Odissi, Kathakali, Kuchipudi, Nohinihattam) – אלה הן צורות אחדות של המחול הקלאסי אשר נולדו במדינות שונות ברחבי הארץ – כל אלה הם סגנונות של פולחן דתי. לכל סגנון מחול יש תמליל מדויק של רגשות – אהבה, געגועים, צער וכן הלאה – ואלה מוצגים על ידי תנועות המבוצעות על ידי הגוף כולו, הזרועות, האצבעות, הפנים והעיניים. וכך, כל תנועה אשר מבוצעת על ידי רקדן במהלך מופע בן שעה, מבטאת משמעות מסויימת. ברור שנדרשות שנים על מנת ללמוד את כל התמליל, תוך החדרת אצילות לתנועות.

מופעי המחול הם בדרך כלל, למרות שלא תמיד, מופעי סולו. בערים הגדולות קיים רצף של קונצרטים באולמות ציבוריים, ואפשר להשתתף בהרצאות עם הדגמות אשר מסבירות כל תנועה ומשמעותה, עבור חסרי הניסיון.

רוב בתי המלון הגדולים מציעים תכניות מוסיקה או מחול במסעדות ההודיות שלהם. סגנון המוסיקה המקובל ביותר הוא הגהאזאל (Ghazal), המושר באורדו בליווי אקורדיון.

למוסיקה הקלאסית בהודו אין מקביל במוסיקה המערבית. על פי המסורת, נגן יחיד מנגן את הנושאים העיקריים, בין אם על סיטאר, סארוד או שהנאי דמוי חליל, והוא מלווה על ידי שלושה או ארבעה נגני כלים אחרים. גם במופעים קוליים, זמר יחיד שר בלווי של מוסיקת רקע.

בנוסף לכך, בתי הספר הקלאסיים למוסיקה ומחול הם חלק חשוב ממסורת המוסיקה והמחול העממיים. אלה מוצעים לעיתים כחלק מבילוי הערב במלון.

מוסיקת הקצב המערבית פופולרית מאד בהודו. בכל מלון חשוב מצויה מסעדה עם תזמורת ומקום לריקודים. ניתן למצוא אותה גם בחנויות קפה בלתי רשמיות ועד מועדוני לילה מתוחכמים. דיסקוטקים מצויים בהרבה בתי מלון. מוסיקה מוקלטת ולא מופע חי, ותפאורה אקסלוסיבית, מהודרת הופכים אותם למקום מושלם לבילוי לשעות הערב.
 

קישורים ממומנים
מבצע השבוע !שעון מקומי
שעון ישראל
דף הבית | אודות | הצהרת פרטיות | תנאי שימוש באתר | מפת אתר | פרסם אצלנו | צור קשר
נקסטרגט אינטראקטיב - קידום אתרים Enhanced By   |   אפסייט בניית אתרים Powered By
Designed by Duck Design   |   נטריפ מידע תיירותי Info By    |    רכבות באירופה